fbpx
Tags Protesta

Tag: protesta

Policia në Indi do të përdor dron me gaz lotsjellës në protesta

Policia nĂ« Luknau, qytet nĂ« pjesĂ«n veriore tĂ« IndisĂ« pĂ«rdor armĂ« tĂ« re kundĂ«r protestave tĂ« dhunshme- bĂ«het fjalĂ« pĂ«r dronĂ« me gaz lotsjellĂ«s. Jashavi Jadav, shefi i policisĂ« nĂ« kĂ«tĂ« qytet njoftoi se policĂ«t e tij kanĂ« kryer fluturim tĂ« suksesshĂ«m testues tĂ« dronĂ«ve, tĂ« cilat janĂ« tĂ« siguruara qĂ« nĂ« mĂ«nyrĂ« mĂ« efikase tĂ« kontrollohet masa. “Rezultatet janĂ« mahnitĂ«se....

Kritikuesi i Putinit, Aleksej Navallni, i dënuar me kusht, ndërsa vëllai i tij me dënim me burg

Gjykata ruse i ka pĂ«rcaktuar dĂ«nim me kusht Aleksej Navallnit, kritikuesit tĂ« ashpĂ«r tĂ« Kremlinit dhe tĂ« politikĂ«s sĂ« presidentit Vlladimir Putin, ndĂ«rsa vĂ«llai i tij Oleg navallni Ă«shtĂ« dĂ«nuar me tre vjet e gjysmĂ« burgim, informoi sot gazeta e LondrĂ«s “Gardijan”. Navallni ju priu protestave kundĂ«r presidentit Vlladimir Putin, kur dhjetra qytetarĂ« dolĂ«n nĂ« rrugĂ«t e MoskĂ«s dhe tĂ«...

Paralajmërohet protestë kundër ndryshimeve të Ligjit për honorarë

NĂ«pĂ«r rrjetat sociale Ă«shtĂ« duke u organizuar protestĂ« kundĂ«r ndryshimeve nĂ« Ligjit pĂ«r tĂ« paguar kontribute pĂ«r honorarĂ«. Protesta Ă«shtĂ« caktuar pĂ«r tĂ« hĂ«nĂ«n e ardhshme mĂ« 22 dhjetorĂ« ndĂ«rsa do tĂ« fillojĂ« prej para Parlamentit, pas çka do tĂ« vazhdoj deri Ministria e PunĂ«s dhe PolitikĂ«s Sociale deri tek Qeveria. NĂ«pĂ«r rrjetat sociale Ă«shtĂ« vendosur shpallja “KartĂ« pĂ«r solidaritet tĂ«...

Edhe Shkupi ka qenin që simbolizon revoltën sikurse Lukanikos

Edhe Shkupi ka qenin protestues sikurse  Lukanikos i AthinĂ«s i cili i mbĂ«shteste protestuesit nĂ« AthinĂ«.  Sipas fotografive qĂ« qytetarĂ«t i shpĂ«rndanĂ« rrjetin social “Facebook”, Borko Ă«shtĂ« paraqitur nĂ« disa protesta, marshe dhe nĂ« manifestime pĂ«r promovimin e çiklizmit. Siç shkruan nĂ« “Facebook”, Borko e ka marr emrin pĂ«r shkak tĂ« pjesĂ«marrjes nĂ«pĂ«r protesta, dedikimit tĂ« grupit me tĂ« cilin lĂ«viz...

(VIDEO) Ministri palestinez vdiq pas përleshjeve me ushtrinë izraelite

Ziad Sabu Zein, ministër në drejtorinë Palestineze të Mahmut Abasit, sot vdiq pasi ushtarët izraelitë e shtynë dhe e goditën gjatë kohës së protestave në Bregun Perëndimor, lajmëruan mjekët. ndihma e parë e mblodhi Zein, ministër pa portofol, nga vendi i konfliktit, por ai vdiq gjatë rrugës për në spitalin e Ramallahut. Xhirime nga përleshjet, të cilat filluan kur demonstruesit...