fbpx
Tags Nikolla Todorov

Tag: Nikolla Todorov

VMRO DPMNE nesër do të organizoj tubim të madh popullor

Partia në pushtet VMRO DPMNE nesër më ora 15 në qendrën sportive "Boris Trajkovski do të mbaj tubim të madh popullor, paralajmëroi Unioni i forcave të reja të VMRO DPMNE-së në faqen e tyre në Facebook. "VMRO DPMNE porosit se është koha për t'i vënë fund krizës politike. Është fundi për shkatërrimet, konfliktet, luajtjes me ndjenjat e njerëzve, fundi për...

Sot në mesditë para Prokurorisë do të mbahet protestë për përvjetorin e vdekjes së Tamarës

Sot në mesditë para Prokurorisë publike në Shkup do të mbahet protestë për njëvjetorin e vdekjes së Tamara Dimovskës nga Velesi. Organizatorët kërkojnë prokuroria publike të ngrit aktakuzë kundër personave përgjegjës për vdekjen e saj. Pasi rasti i aktualizua në rrjetin social Facebook, Prokuroria publike njoftoi se për këtë rast janë të dyshuar disa persona. Tamara Dimovska nga Velesi e cila...

Nikolla Todorov do të jetë shef i shtabit zgjedhor të VMRO-DPMNE-së

Ministri aktual i shëndetësisë dhe anëtari i Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Todorov, do të jetë shef i shtabit zgjedhor të VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Këtë të fundit, Todorov e ka deklaruar gjatë hapjes së kabinetit të ri dermatologjik, në Poliklinën e Draçevës. Todorov ka qenë shef i shtabit të VMRO-DPMNE-së edhe në zgjedhjet lokale të vitit 2013, ndërkaq...

Nesër protestë civile për interpelancën e Nikolla Todorovit

Nesër prej orës 18 para Kuvendit të RM-së do të organizohet protestë ku qytetarët do të kërkojnë deputetët të votojnë “për” shkarkimin e ministrit të shëndetësisë, Nikolla Todorov. “Patjetër të ketë përgjegjësi nga sistemi i cili vret, në vend që të shëroj. T’i themi ministrit “Vdekje” se ka ardhur koha që të merr përgjegjësinë dhe vet me përgjegjësi të largohet...

LSDM: Çfarë duhet të ndodh që Nikolla Todorov të jep dorëheqje?

Aq është e vështirë gjendja në shëndetësinë e vendit saqë sot është qëlluar me armë një mjek ndërsa tre tjerë janë lënduar në shkëmbimin e zjarrit në Klinikën e kirurgjisë abdominale, reagojnë nga LSDM-ja opozitare. “Me Nikolla Gruevskin dhe Nikolla Todorovin filmat e kaubojve u bënë realitet nëpër spitalet. Është e palejueshme që në qendër klinike ku në ditë hynë...

Opozita ka dorëzuar kërkesë për shkarkimin e Nikolla Todorov

“Grupi i deputetëve të LSDM-së dhe partive të koalicionit ka dorëzuar kërkesë për shkarkimin e Nikolla Todorovit nga posti i ministrit të shëndetësisë. Kërkojmë përgjegjësi nga Todorov për problemet sistematike dhe kaosin e përgjithshëm në shëndetësi të rezulton me pasoja tragjike ndaj qytetarëve pacientë” deklaroi sot Jagoda Shahpaska, deputete opozitare dhe kryetare e Komisionit parlamentar për shëndetësi. “Për vetëm 2...

Todorov: LSDM dëshiron të votoj, por mos të ketë përfaqësues

Problemi kryesor i grupeve të punës të partive politike që kanë firmosur Marrëveshjen e Przhinos është insistimi i LSDM diaspora të mos ketë përfaqësues në Kuvendin e Maqedonisë, thotë negociatori i VMRO DPMNE-së dhe ministri i shëndetësisë Nikolla Todorov për “A1on”. “Kjo është problematika sepse deklaratat janë në kuptim të asaj se megjithatë ata janë që Diaspora të votoj, por...

“Brumbuj” në çdo anë: Kush dhe pse i regjistron Gruevskin, Peshevskin, Stavreskin dhe Todorovin?

Pasi ka filluar fushata e kryeministrit Nikolla Gruevski për vizitën e qytetarëve nëpër Maqedoni, nëpër të cilat vizita ka premtime të reja , edhe një punë tjetër është e vërtetë. Thuajse në të gjitha ngjarjet, pa përjashtime, Gruevski dhe funksionarët e partive të tij, kanë një shtojcë të re moderne, apo mbajnë mikrofon pa tel “Brumbull”, njofton Meta. Me atë,...