fbpx
Tags Bllokim

Tag: bllokim

LSDM: Patjetër të mbisundojë arsyeja e shëndoshë në vend të naftës së Mijalkovit

Gjorge Ivanov tĂ« mundĂ«sojĂ« kalim tĂ« qetĂ« tĂ« pushtetit, nĂ« vend qĂ« tĂ« mbroj kriminel, thuhet nĂ« njoftimin e sotĂ«m tĂ« LSDM-sĂ«, prej ku thonĂ« se Ă«shtĂ« vĂ«rtetuar “skenari i Ivanovit dhe Nikola Gruevskit pĂ«r bllokimin e proceseve demokratike, pĂ«r shkak tĂ« interesave kriminele”. “Arsyeja e shĂ«ndoshĂ« patjetĂ«r tĂ« jetĂ« mbi naftĂ«n e Mijalkovit. DĂ«gjuan qytetarĂ«t se gjashtĂ« milionĂ« euro...

LSDM: Nevojitet zhbllokimi i Kuvendit, në vend që të mbrohen kriminelët

“Maqedonia do tĂ« jetĂ« shtet juridik. Do tĂ« ketĂ« reforma rrĂ«njĂ«sore nĂ« gjyqĂ«sor dhe prokurori dhe do tĂ« ketĂ« drejtĂ«si pĂ«r tĂ« gjithĂ«. DeputetĂ«t e VMRO DPMNE-sĂ« pĂ«r kĂ«tĂ« arsye bllokojnĂ« proceset demokratike nĂ« Kuvend. Ata mendojnĂ« se nĂ« kĂ«tĂ« mĂ«nyrĂ« mund tĂ« mbrojnĂ« kryesinĂ« e VMRO DPMNE-sĂ« nga pĂ«rgjegjĂ«si pĂ«r krime e bĂ«ra nĂ« kurriz tĂ« qytetarĂ«ve, 10...

BDI mendon për tërheqjen e ministrave nga Qeveria

Në takimin e sotëm të kryesisë qendrore të BDI-së, që tani po mbahet në selinë partiake në Reçicë të Vogël, do të debatohet për tërheqjen e ministrave të partisë nga Qeveria, thonë burime partiake për "Meta". Nëse kryesia qendrore merr vendim të tillë, Qeveria aktuale do të ngel pa një të tretat e ministrave. Kjo sipas përllogaritjeve, do të thotë se...

QMK vlerëson se gjendja me motin është stabile, edhe pse ka rrugë të bllokuara

NĂ« seancĂ«n e sotme tĂ« KĂ«shilli drejtues pĂ«r kriza, Ă«shtĂ« konkluduar se gjendja me motin i shkaktuar nga kushtet e pavolitshme meteorologjike, nĂ« pĂ«rgjithĂ«si Ă«shtĂ« stabile. “PĂ«r momentin, trafiku Ă«shtĂ« ndĂ«rprerĂ« nĂ« rrugĂ«n Shtip- Veles tek vendi Tre Çezmat pasi rrugĂ«n e ka bllokuar njĂ« mjet transportues si dhe disa akse qĂ« çojnĂ« nĂ« fshatrat malore nĂ« lartĂ«si mĂ« tĂ«...

Refugjatët tërhiqen nga autostrada Selanik- Evzoni

Autostrada Selanik- Evzoni është e lirë për qarkullimin e makinave. Qindra refugjatët që sot bllokuan këtë aks, janë tërhequr nga bllokimi. Së shpejti policia ka hapur rrugën për qarkullim dhe tani lirshëm mund të udhëtohet drejt Selanikut dhe Evzonit. Refugjatët e akomoduar në Idomeni dhe qendrën e pranimit në Kukush dje filluan me bllokimin e autostradës. Rreth 500 prej tyre...

 “Dil pĂ«r ajĂ«r”: NĂ«se pĂ«r pesĂ« ditĂ« Qeveria nuk ndĂ«rmerr masa, do tĂ« radikalizojmĂ« protestĂ«n

Shoqatat dhe nismat ekologjike, pesë di të para skadimit të afatit që ata ua dhanë kompetentëve për të zgjidhur problemin me ndotjen enorme të ajrit, nuk janë shumë optimistë se do të zbatohen masat që ata u propozuan autoriteteve. Deri më tani nuk është zbatuar asnjë masë që shoqatat ekologjike i propozuan në protestën e 28 dhjetorit para Qeverisë dhe...

LSDM: DAP nuk të drejtë morale të bllokojë llogaritë e qytetarëve për tatimin e radio-difuzionit

Me çfarë të drejtë DAP iu kërcënohet më shumë se 27.000  qytetarëve dhe kompanive, se do t'iu bllokojë llogaritë e transaksionit për shkak  se nuk kanë paguar tatimin e  radio-difuzionit, pyesin nga LSDM-ja. Sipas partisë, nga të dhënat e fundit nga lista e borxhlive. Këshilli i radio-difuzionit  ka borxh rreth 800.000 euro. - TVM,  sipas listës së njëjtë, ka borxh prej...