fbpx

Stojçev: Punësojmë njerëz që i përmbushin kushtet në konkurs

-

Drejtori i spitalit të përgjithshëm të qytetit “8 Shtatori” Sasho Stojçev konfirmoi ngjarjet nga  bisedat e përgjuara   që i publikoi opozita, për të cilat thotë se kanë ndodhur në vitin nëntor të vitit 2011, por shton se  nuk mund ta konfirmojë  autenticitetin e bisedave sepse nuk ka qenë pjesëmarrës në to, shkruan “Nova TV“.

“Nuk mund ta komentoj autenticitetin e bisedave sepse nuk kam qenë pjesë e tyre, por ngjarjet kanë ndodhur në nëntor të vitit 2011. Në atë kohë kisha nevojë për pesë inxhinierë dhe unë personalisht isha tek kryeministri Gruevski i cili më tha “nëse i keni, pranoni”.

Stojçev nuk komenton bisedën e ministres Jankulloska me burrin e saj Vlatko Ilieskin ku ajo thotë “Drejtori duhet të respektoj udhëzimet tona, por pranon kë do ai dhe normalisht thotë se ka leje nga kryeministri. Ai është mbeturinë e madhe”.

“Nuk do ta komentoja bisedën e ministres. Ne pranuam personat që plotësojnë kushtet për punë”, tha Stojçev.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.