fbpx

Soros dhe Stros-Kan kandidatë për drejtor të Bankës Kombëtare së Ukrainës

-

Miliarderi u njohur amerikan Xhorxh Soros do të mundej të ndodhet në krye të Bankës kombëtare të Ukrainës, transmeton televizioni ukrainas”Kanal 112”, duke u thirrur në burime të afërta me kryetarin Petro Poroshenko dhe në burime nga Shtëpia supreme.

Ish drejtori I Fondit monetary ndërkombëtar Domenik Stros-Kan, gjithashtu, është njëri ndër kandidatët për pozicionin udhëheqës të Bankës kombëtare të Ukrainës.

Televizioni transmeton se gjer më tani pesë kandidatë për pozicionin në krye, në mes të të cilëve edhe përfaqësues të byrosë federale amerikane për rezerva.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.