fbpx

Sheqerinska: Nesër do të jem para Qeverisë, nëse pushteti ka dëshmi, le të vijë e të më arrestojë

-

“Prej nesër, më orën 14, unë do të jem para Qeverisë së R. së Maqedonisë. I bëj thirrje Qeverisë së Gruevskit, një ka një letër, një firmë, ndonjë dëshmi për keqpërdorim apo kriminalitet nga ana ime, menjëherë të vijë dhe të më arrestojë. Do të jem afër dhe nuk largohem shpejtë”, njoftoi Radmilla Sheqerinska, zëvendës-kryetarja e LSDM-së, në lidhje me akuzat se ajo dhe bashkëshorti i saj vetvetiu kanë huazuar banesa.

Siç publikuan disa mediume, familja e Sheqerinskës në periudhën prej vitit 2009 deri 2013 vetëm për qira vetvetiu kanë paguar mbi 320 mijë euro apo mbi 20 milion denarë. Sipas mediumeve, bëhet fjalë për katër banesa, prej të cilave tre në Shkup e një në Ohër.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.