fbpx

Приведени возачот на автобусот и сопственикот на „Дурмо Турс“

-

Приведени се возачот на автобусот кој на 13 февруари се преврте на автопатот Скопје – Тетово, кај селото Ласкарци, при што животите ги загубија 15 лица, а 31 беа повредени, како и сопственикот на компанијата „Дурмо Турс“, јави „Порталб“. Покрај нив се приведени уште четири лица.

Несреќата се случи откако од засега неразјаснети причини, автобусот ја пробил заштитната ограда, излетал од патот и се превртел.

Основното јавно обвинителство Скопје во 10.30 часот на прес-конференција ќе ги соопшти сите детали од досегашната истрага.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.