fbpx

“Çlriohet”Fakulteti i Arkitekurës

-

Me moton “ ne jemi arkitekt të arsimimit tonë”, studentët e fakultetit arkitektonik në Shkup sot kanë shpallur zonë autonome ashtu siç benë studentët e Fakultetit Filologjik, Drejtësisë dhe ai i Makinerisë.

Para fakultetit ka prani të forcave policore ndërsa studentët kanë filluar të grumbullohen në oborrin e fakultetit. Ata presin përkrahje masive nga studentët e tjerë të cilët pritet që të vijnë çdo moment.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.