fbpx

Miloshoski : Zaev është kapur në kriminalitetit dhe e ka shkelur Marrëveshjen e Përzhinos

-

 

Zoran Zaev sërish kapet në kriminalitet ndërsa dëshmitar për këtë është opinioni në vend, deklaroi në konferencë shtypi anëtari i Komitetit ekzekutiv i VMRO DPMNE-së, Antonio Miloshoski. Ai akuzoi opozitarin se e ka shkelur Marrëveshjen e Përzhinos.

“Premtuat se vetëm ju keni qasje deri tek materialet dhe se vetëm ju jeni garanci e privatësisë së qytetarëve, materialet e të cilëve i posedoni në mënyrë ilegale. Zotëri Zaev, ju përsëri gënjyet. Materialet nuk i keni dorëzuar në Prokurorinë speciale publike që u formua me kërkesë të LSDM-së, por u gjetën në duart e kriminelëve- tha Miloshoski duke shtuar se mediumet kanë publikuar se tek personat e dyshuar për falsifikim janë gjetur më shumë se 70 mijë biseda.

Miloshoski theksoi se ministri teknik i brendshëm, Oliver Spasovski dëshiron të ngadalësoj hetimin e letërnjoftimeve.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.