fbpx

Grupet e punës bisedojnë edhe për listën e zgjedhësve edhe për mediumet

-

Takimi i grupeve të punës të partive politike nënshkrues të Marrëveshjes së Përzhinos, në Klubin e deputetëve në Shkup, dje nuk kanë arritur kurrfarë progresi, thonë burime për “Meta”. E vetmja gjë për të cilën ka marrëveshje, është me insistimin e LSDM-së, është paralelisht me metodologjinë e pastrimit të listës zgjedhore, të bisedohet edhe për reformat në mediume.

VMRO DPMNE dhe BDI pranuan metodologjinë e propozuar nga KSHZ ndërsa vërejtje të mëdha s’ka as nga LSDM. Megjithatë, thonë burimet tona, edhe më tej nevojitet kohë që të përkufizohen shumë çështje të hapura. Mes tyre dhe me cilat kritere do të zgjidhet cilat adresa do të vizitohen gjatë kontrollit në terren për pastrimin e listës si dhe cila do të jetë baza juridike për pastrimin.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.