fbpx

Katër fëmijë shpëtohen nga moti i lig

-

Katër fëmijë  janë shpëtuar pasi ishin bllokuar me automobilin e tyre në rrugën Ura e Boshkut në fshatin Lazaropole, informoi Shaban Saliu drejtor i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim.

DMSh- ja shpëtoi edhe katër fëmijë të bllokuar në fshatin Gari dhe janë dërguar në një vend të sigurt”, deklaroi Saliu.

Drejtoria ka intervenuar me 18 makina për pastrim të borës dhe 14 furgona, me 800 tonë rërë në pikat e NP “Makedonija pat”

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.