fbpx

Bejli: Periudha para- zgjedhore është kohë e patriotizmit

-

Duke i pritur rezultatet e fundit nga gara e ashpër për president të SHBA-ve, ku tani për tani prin Donald Tramp, në hotelin “Aleksandar Palace” fjalim mbajti ambasadori I SHBA-së në Maqedoni, Xhes Bejli, I cili tha se emërimi I presidentit është punë serioze që ndikon ndaj ekonomisë, shëndetësisë, arsimit, emigracionit dhe politikës së jashtme.

“Qytetarët amerikan duan botë të paqes dhe mundësive, për këtë koha para zgjedhjeve është periudhë ku duhet të grumbullohemi, është koha që t’I lëmë ndjenjat anash dhe është koha e patriotizmit. Tani duhet të fokusohemi për formimin e administratës së re” tha Bejli.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.