fbpx

Работник тешко се повредил паѓајќи од скеле од 2 метри височина

-

Работник во фирма за монтажа на челични конструкции вчера во скопската населба Пинтија добил тешки телесни повреди откако паднал од скеле од височина од 1,5 до 2 метри, соопшти СВР Скопје.

Несреќата се случила вчера претпладне, а пред падот 58-годишниот Т.А. поставувал скеле. Бил пренесен во Ургентен центар, каде е задржан на понатамошно лекување.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

НСЗР најавува штрајк доколку нема линеарно зголемување на платите

Правилно и законски да се исплати платата, согласно Законот за минимална плата, побара Независниот синдикат на здравствени работници на денешната прес-конференција. Независниот синдикат при КСОМ најави протести за време на...