fbpx

Загина работник во Виница

-

Работник вчера починал од тешките повреди што ги добил паѓајќи од три метри височина.

Несреќата се случила околу 14.40 часот во Виница, кога А.Г. (60) од селото Горни Подлог, работејќи во хала-луштара, која се наоѓа во кругот на фирмата „Мак-прогрес“, бил качен на платформа на височина од околу 3 метри. Во во еден момент згазнал на гипсена табла и паднал.

Со возило на брза помош А.Г. е пренесен во општата болница во Кочани, каде му е укажана лекарска помош, но поради сериозноста на повредите е испратен во Ургентен центар во Скопје, каде во 16.40 часот починал.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Superman Batman WonderWoman image by DC

Гал Гадот, Хенри Кавел и Бен Афлек ќе играат негативци во новите „DC“ филмови

Гал Гадот - една од најубавите актерки во Холивуд која има еврејско потекло и е најпозната по својата маркантна улога на „Wonder Woman“ (Вондервуман), заедно со Хенри Кавел, познат...