fbpx

ЈСП за Илинден со неделен возен ред, Жичарницата ќе работи до 20 часот

Сите продажни места на ЈСП во текот на утрешниот ден ќе бидат затворени

-

Поради државниот празник 2 Август – Илинден, јавниот превоз во главниот град утре, среда, ќе сообраќа по неделен возен ред, информира Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ (ЈСП Скопје).

Оттаму велат дека сите продажни места на ЈСП утре ќе бидат затворени.

Жичарницата, пак, ќе работи вообичаено – од 10 до 20 часот, при што во периодот од 19 до 19:30 е предвидено последно возење од долу кон врвот, додека во 19:45 часот е последното возење од врвот надолу.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Конгрес на СДСМ: Пендаровски едногласно избран за претседателски кандидат

Едногласно на 27-миот Конгрес, СДСМ го избра кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, соопшти лидерот на СДСМ, нарекувајќи го Пендаровски „вистинскиот претседател за сите граѓани и кандидат кој ги споделува...