fbpx

ВМРО-ДПМНЕ: Јавното обвинителство да открие од каде се снимките

-

Повторно го повикуваме Јавното обвинителство да открие од каде се снимките од премиерот Никола Груевски и од лидерот на опозцијата, Зоран Заев, дали смее да се објавуваат вакви снимки, кој го сторил тоа и дали е од законски издадени посебни истражни мерки или не е, и за што станува збор, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

– Зоран Заев сам призна дека соработувал со странска тајна служба. Тој сам кажал дека се заканувал и го уценувал државниот врв во Македонија – се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, кој рече дека токму Јавното обвинителство потврдило дека постои кривично дело во кое е инволвиран премиерот Никола Груевски.

Според партијата на власт, „Шилегов на трагичен и крајно неинтелигентен начин се обидува да го испере од срамот неговиот партиски шеф, Зоран Заев, за скандалозната соработка со странска служба“.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Адвокатската комора не може да одземе лиценци зашто некој би го бранел Палевски

Адвокатската комора не може да ја одземе лиценцата зашто некој адвокат решил да го застапува Љупчо Палевски Палчо, бидејќи тоа е негово право на одбрана, но исто така и адвокатите...