fbpx
Таг: Временска Прогноза

таг: Временска Прогноза

Променливо облачно со магла во котлините

Времето денеска ќе биде променливо облачно, со слаб до умерен југоисточен ветер и со појава на магла во котлините и во речните долини. Утринската температура ќе се движи од еден од девет Целзиусови степени, а максималната дневна температура ќе се движи од 12 до 17 степени. Во Скопје и во околината се очекува претежно облачно време, со слаб југоисточен ветер. Минималната...

Дизелот поевтинува за 2,5 денара по литар, бензините остануваат на стара цена

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕВУ) ја соопшти најновата одлука за цените на горивата, со која ќе поевтинат дизел горивото за 2,5 денара и екстра-лесното масло за...