Времето денеска ќе биде променливо облачно, со слаб до умерен југоисточен ветер и со појава на магла во котлините и во речните долини.

Утринската температура ќе се движи од еден од девет Целзиусови степени, а максималната дневна температура ќе се движи од 12 до 17 степени.

Во Скопје и во околината се очекува претежно облачно време, со слаб југоисточен ветер. Минималната утринска температура ќе се спушти од четвртиот Целзиусов степен, а максималната дневна ќе го достигне 14. степен.