fbpx
Таг: Тутунскабанка

таг: Тутунскабанка

НЛБ Тутунска банка, најдобра банка во Македонија за 2014 година

На 27 ноември во Лондон, НЛБ Тутунска банка е прогласена за „Најдобра банка во Македонија за 2014 година“ од угледниот финансиски магазин „Бенкер“. На свечената церемонија, која се одржа по петнаесетти пат, угледниот финансиски магазин „Бенкер“ ги додели глобалните и регионалните награди за најдобрите во банкарството во 2014 година, во 149 земји во светот. Ова е седма награда за најдобра банка...

Нов празничен кредит од Тутунска банка

Од 13 ноември годинава, НЛБ Тутунска банка воведе празничен станбен кредит со најниска каматна стапка од само 2,9 проценти, која е фиксна за првите три години од користење на кредитот. Намалени се и каматните стапки на другите станбени кредити и зголемен е периодот на важење на фиксната каматна стапка од три на пет години. Новите каматни стапки важат само за новоодобрени кредити. Исто така, во периодот...

Средба Ковачевски – Лосон: Поддршка од Обединетото Кралство за реализација на стратешките цели

Премиерот Димитар Ковачевски се сретна со Метју Лосон, новиот амбасадор на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска во нашата држава, информираат од владината прес-служба. На состанокот е потврдено...