fbpx
Таг: републиканци

таг: републиканци

Трамп ја прескокна дебатата, но триумфираше на интернет

Доналд Трамп ја прескокна седмата телевизиска дебата на републиканските претседателски кандидати, но триумфираше во коментарите на социјалните мрежи. Трамп бил најпребаруван кандидат на „Гугл“ за време на дебатата, покажуваат податоците на интернет-пребарувачот, кој бил спонзор на дебатата заедно со телевизискиот канал „Фокс њуз“. Доналд Трамп доминирал и во коментарите на „Твитер“ во споредба со другите кандидати. Тој во текот на дебатата бил...

Лавров направи театар во Скопје: Наместо одговори, се расправаше со новинари

Русија од пресот на Сергеј Лавров денеска направи пропаганден театар во срцето на Скопје, a со цел да го засени последниот ден и заклучоците од Министерскиот совет на ОБСЕ....