fbpx
Таг: младински идеи

таг: младински идеи

Здружението Гоу Грин собира младински барања за зелени општини

Здружението Гоу Грин Скопје (Go Green) третпат објавува повик за младите да ги поднесат своите идеи и потреби кои ќе допринесат за зелени општини. Повикот е наменет за млади на возраст од 15 до 29 години од општините Аеродром, Кисела Вода, Чаир, Куманово, Гостивар и Прилеп и истиот може да се пополни на овој линк. Градоначалниците на овие шест општини...

Градинка на отворено и платформа базирана на еко-заедница – наградени младински идеи за социјални претпријатија

„Камп“- градинка на отворено и „Yes for Less“ онлајн платформа базирана на еко-заедница се добитниците на наградите за младински идеи од проектот RISE кој втора година по ред го имплементира „АРНО“. Доделувањето на наградите се одржа вчера во ново отворениот „Центар за социјални претпријатија“ во Скопје, победниците ќе добијат финансиска поддршка во износ од 2500 евра и ќе продолжат да...

По одлуката за повисоки плати на УКИМ и професорите на останатите јавни универзитети бараат повисоки плати

Вработените во Универзитетот во Тетово денеска излегоа на протест поради непотпишувањето на Колективниот договор од страна на Собранието за зголемување на платите како на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“....