fbpx
Таг: хоспитализиран

таг: хоспитализиран

Алексеј Навални, најгласниот критичар на Путин, е во болница со сомнежи за труење

Рускиот опозициски политичар Алексеј Навални денеска е примен во болница во Сибир, со симптоми кои неговата портпаролка Кира Јармиш ги опиша како знаци на труење. Навални летал од сибирскиот град Томск кон Москва кога се појавиле симптомите и морало да биде хоспитализиран. Било направено принудно слетување во градот Омск, каде е примен на интензивна нега и е без свест,...

Убиен полицаец во Сан Диего, САД

Еден полицаец е убиен, а негов колега е хоспитализиран со тешки повреди, откако синоќа во нив стрелало засега непознато вооружено лице во американскиот град Сан Диего, јавува „Би-би-си“. Двајцата полицајци биле дел од едницата за борба против банди, а биле застрелани на улица во Сан Диего, во четвртокот вечерта. Нивните имиња засега не се објавуваат, а според информациите, вториот полицаец бил во...

Функционер на СДСМ од Битола, погоден со куршум во нога

Денеска попладне со куршум во ногата е повреден Борче Петковски, висок функционер на СДСМ од Битола и поранешен пратеник. Настанот се случил во битолската населба Карпош, додека членот на опозициската партија седел и разговарал со свои пријатели на тротоар. Куршумот, како што дознаваме, завршил во неговата натколеница, по што тој бил хоспитализиран, но е надвор од животна опасност. Засега не се знае...

Инвестицијата во фотоволтаици за домаќинство се исплатува за пет до шест години

Колку повеќе енергија произведеме од сонцето, толку помалку ќе ни треба РЕК Битола. Замената на нечистата енергија од фосилни горива со зелена од сонцето е една од најголемите придобивки...