fbpx
Таг: Ѓорѓе Балашевиќ

таг: Ѓорѓе Балашевиќ

Од ковид-19 почина балканската ѕвезда Ѓорѓе Балашевиќ

Познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ денеска почина во Клиничкиот центар Војводина во Нови Сад, јавуваат весникот „Данас“ и Радио-телевизија Србија. Тој пред неколку дена бил примен на Инфективната клиника со воспаление на белите дробови предизвикано откако бил заразен со корона вирусот. Лекувањето го започнал во домашни услови, а откако му се влошила состојбата, бил префрлен во болница. Творештвото на Ѓорѓе Балашевиќ...

Дачиќ се дистанцира од предизборното видео со „зомби“ анимација и музика од Балашевиќ

Претседателот на Социјалистичката партија на Србија (СПС) Ивица Дачиќ се дистанцира од предизборниот спот кој на Твитер го објави Бранко Ружиќ, потпретседател на Главниот одбор на неговата партија. Обајцата политичари се и министри во коалиционата влада на Република Србија. Дачиќ е прв потпретседател на владата и министер за надворешни работи, додека Ружиќ е министер за јавна администрација и локална самоуправа. Видео-клипот...

„Ориентациска недела“ за подобро снаоѓање на бруцошите на ФИНКИ

Факултетското студентско собрание на Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство (ФИНКИ) втора година по ред организира „Ориентациска недела“ – настан кој има за цел да ги воведе студентите...