fbpx
Таг: болен

таг: болен

По вторпат транспортирано лице со мозочен удар од Унгарија со полициски хеликоптер

Лице со мозочен удар денеска беше превезено од Уггарија во земјава со полициски хеликоптер на МВР, опремен со потребна медицинска опрема за таков лет. Ова е вторпат да се извршува таков вид воздухопловен транспорт од Сегедин до Скопје, откако првиот пат успешно се реализираше на 11 Април. Според информацијата од Центарот за управување со кризи, на 18 Април преку Единствениот...

Врховниот суд повторно ја одложи седницата за „Монструм“, еден од адвокатите бил болен

Јавната седница на Врховниот суд на која треба да се разгледуваат жалбите на шестемина осудени на доживотен затвор во случајот „Монструм“, а која беше закажана за утре, повторно е одложена, овојпат на барање на еден од адвокатите, кој бил болен. Претходно седницата требаше да се одржи на 30 мај, но петчлениот Кривичен совет на Врховниот суд, со кој претседава Јово...

Путин не станал татко, ниту е болен

Дмитриј Песков, портпаролот на Владимир Путин, ги отфрли денешните гласини дека претседателот добил дете. - Информацијата дека Путин добил дете е лажна – рече Песков за магазинот „Форбс“, коментирајќи ја веста која ја објави швајцарскиот таблоид „Блик“. Песков навел дека ќе ги праша луѓето кои имаат пари да организираат натпревар за најдобра „новинарска патка“. На интернет се појавија разни гласини и шпекулации...

Еди Рама во болница во Шведска?!

Албанскиот премиер Еди Рама е тешко болен, па поради тоа денеска отпатувал во клиника во Шведска, пишуваат албанските медиуми. Според некои од нив, Рама  е во позната шведска клиника поради проблеми со белите дробови. Други медиуми шпекулираат дека ненадејното заминување на Рама во Шведска отворило многу сомнежи. Како што пишуваат медиумите во Албанија, Рама попладнево на својот профил на „Фејсбук“ напишал: „Сега сум во Стокхолм...

Спортските терени на основните училишта во Куманово се „за жалење“, не се приоритет за институциите

Спортските терени во некои основни училишта во Куманово се во лоша состојба, без услови, а во неколку училишта има недостаток на простор и спортска опрема. Учениците бараат подобри услови,...