fbpx

Путин не станал татко, ниту е болен

-

Дмитриј Песков, портпаролот на Владимир Путин, ги отфрли денешните гласини дека претседателот добил дете.

– Информацијата дека Путин добил дете е лажна – рече Песков за магазинот „Форбс“, коментирајќи ја веста која ја објави швајцарскиот таблоид „Блик“.

Песков навел дека ќе ги праша луѓето кои имаат пари да организираат натпревар за најдобра „новинарска патка“.

На интернет се појавија разни гласини и шпекулации за причините поради кои Путин во последниве денови го нема во јавноста, почнувајќи од теории дека е болен, па сè дотаму дека е отсутен поради раѓањето на син.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Минчев, поради злоупотреби, најави укинување на балансерот

Министерот за јавна администрација Горан Минчев најави укинување на балансерот. Како причина за ова, тој рече дека балансерот во минатото бил предмет на злоупотреби. „Имавме случаи каде етнички Македонци се...