fbpx

Еди Рама во болница во Шведска?!

-

Албанскиот премиер Еди Рама е тешко болен, па поради тоа денеска отпатувал во клиника во Шведска, пишуваат албанските медиуми.

Според некои од нив, Рама  е во позната шведска клиника поради проблеми со белите дробови.

Други медиуми шпекулираат дека ненадејното заминување на Рама во Шведска отворило многу сомнежи.

Како што пишуваат медиумите во Албанија, Рама попладнево на својот профил на „Фејсбук“ напишал: „Сега сум во Стокхолм на средба со шведските амбасадори од регионот и од неколку други земји во врска со новата динамика на нашата надворешна политика“.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Минчев, поради злоупотреби, најави укинување на балансерот

Министерот за јавна администрација Горан Минчев најави укинување на балансерот. Како причина за ова, тој рече дека балансерот во минатото бил предмет на злоупотреби. „Имавме случаи каде етнички Македонци се...