fbpx
Таг: безалкохолни пијалоци

таг: безалкохолни пијалоци

Бектеши: Утре одлука за намалување на цените на пијалоците, за хигиенските производи ќе се прави анализа

Граѓаните да бидат спокојни. Мерките кои ги носи Владата со цел заштита на стандардот на граѓаните ќе се реализираат во целина. На следната седница на Владата ќе биде донесена одлука за намалување на цените на алкохолните и безалкохолните пијалоци, a се прави и анализа за намалување на цените на хигиенските производи, кажа министерот за економија Крешник Бектеши при денешната...

Бектеши: За 10 отсто ќе се намалат цените на алкохолните и безалкохолните пијалоци

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на својот Фејсбук профил информира дека цените на безалкохолните и алкохолните пијалоци ќе се намалат за 10 проценти во наредниот период. „Намалување на цените на безалкохолните и алкохолните пијалоци. Денеска добив неколку писма од нашите домашни производители на минерална вода, сокови, пиво кои ме известија дека доброволно се вклучуваат во кампањата “ГАРАНТИРАНА ЦЕНА” со...

Цените на безалкохолните пијалаци зголемени за 0,3 отсто

Индексот на цените на угостителските услуги во август 2015 година, во споредба со јули 2015 година, остана на исто ниво, објави Државниот завод за статистика. Споредено по групи на услуги, зголемување е забележано во групата безалкохолни пијалаци за 0,3 отсто. Индексот на цените на угостителските услуги во август 2015 година, во однос на истиот месец од претходната година, е зголемен за 0,1...

(ВИДЕО) Денот на Општина Тетово се одбележа со отпадоци и со депонии

Денес се одбележа денот на Општина Тетово, а повеќе од една недела градот се гуши во отпадоци и депонии расфрлани насекаде. Решение за овој проблем немаат ниту општинските власти,...