fbpx

VMRO- DPMNE fton gjykatën të rishikojë procedurat për vendimin ndaj Kezharovskit

-

VMRO- DPMNE nëpërmjet një deklarate për rastin e gazetarit Tomisllav Kezharovskit ku thuhet se dëno çfarëdo keqpërdorimi politik të vendimit gjyqësorë në lidhje me rastin e Kezharovskit.

“Apelojmë deri tek instancat më të larta gjyqësore, në bazë të rregullativës ligjore të kontrollojnë procedurën për rastin Kezharovski dhe të sqarojnë para opinionit se në çfarë e bazojnë vendimin e tyre me qëllim që të pengohet manipulimi dhe spekulimi me qytetarët nga ana e disa subjekteve shtetëror veçanërisht nga parti të caktuara politike”, thuhet në deklaratën e VMRO – DPMNE-së.

Kjo parti thotë se opozita duhet të ndalojë patjetër me përhapjen e kërcënimeve dhe urrejtjes për qëllime personale dhe më tepër për shkak të faktit se askush nuk e sheh si alternativë.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.