fbpx
Tags Transferim

Tag: transferim

LSDM: Bllokada do të arrijë kulmin kur të përfundoj mandati i kryetarëve të komunave

“Është e domosdoshme që menjëherë të zhbllokohen proceset demokratike në Maqedoni dhe Gjorge Ivanov menjëherë t’ia ndajë mandatin kryetarit Zoran Zaev për formimin e Qeverisë”, ka deklaruar partia e LSDM-së në njoftimin e rregullt ditor. Nga kjo parti shtojnë se për shkak të proceseve të bllokuara demokratike, Maqedonia ballafaqohet me probleme të cilat pengojnë qytetarët dhe sistemin e shtetit. “Bllokimi i...

Milan dërgon ofertë për Ribeiro

Skuadra e Milanit ka dërguar ofertë për lojtarin i cili figuron si përforcim potencial i Mançester Junajted. Everton Ribeiro, njëri ndër lojtarët më atraktiv në Ligën braziliane, sërish është cak i gjigantëve evropiane. Sezonin e kaluar Ribeiro ishte cak i Mançester Junajted, por transferimi nuk u realizua. Megjithatë, konsiderohet se braziliani së shpejti do të përfundoj në ligën më të madhe...

Sa kushton Geret Bejl

Mançester Junajted nuk ka probleme financiare, kurse sipas disa informacioneve lidhur me transferimin të Lionel Mesijan të Barcelonës, ata janë të vetmit të aftë të sjellin dhe të mos kenë problem me  fer- plepin financar. Shënjestra e tyre, sipas burimeve të Anglisë, është Geret Bejli, futbollist i Real Madridit, i cili në këtë sezon nuk luan në nivelin e njëjtë...

Shalke nuk e jep Drakslerin

Julian Draxler nuk do të largohet nga Schalke gjatë afatit kalimtar të janarit. Këtë e ka konfirmuar presidenti i skuadrës nga Bundesliga, Clemens Tonnies “Schalke është vendi ku ai mund të zhvillohet më mirë. Këtë ia kamë thënë edhe atij personalisht.”, ka deklaruar Tonnies për Bild Draxler, i cili po kërkohet nga klubet e mëdha europiane, ka bërë 12 ndeshje në...

Të akuzuarit nga “Monstra” duan në “Idrizovë” që më lehtë të kontaktojnë me porositësit?

Tre nga të akuzuarit në rastin “Monstra” kanë kërkuar të transferohen në burgun “Idrizovë” të Shkupit, që të mund të komunikojnë me porositësit e vrasjes së shumëfishtë tek Liqeni i Smillkovës, thotë për “Metën” prindi i njërit nga djemtë e vrarë. – Fakti se ata dëshirojnë të transferohen nga Manastiri dhe nga Prilepi në burgun Idrizovës ka vetëm një domethënie,...