fbpx
Tag: ПетреШилегов

tag: ПетреШилегов

Rikonstruktimi i bulevardit Kërste Misirkov në Bit – Pazar do të zgjatë një muaj

Qyteti i Shkupit sot e filloi me rikonstruktimin e karregjatës në bulevardin Kërste Petkov Misirkov, në aksin nga udhëkryqi te Pallati i Gjykatës deri në nyjën Bit-Pazar në Komunën Çair. Kryetari i Shkupit Petre Shilegov realizoi kontroll të punëve ndërtimore në këtë segment, transmeton Meta.mk. Ai sqaroi që aksi rrugor do të rikonstruktohet në gjatësi prej 1350 metra në të...

Shilegov: Punojmë për të gjetur zgjidhje, së shpejti do të kemi Qeveri

LSDM tërësisht është e përkushtuar për gjetjen e zgjidhjes së shpejtë dhe efikase për formimin e qeverisë së re në Maqedoni, deklaroi sot zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve nëse së shpejti mund të pritet marrëveshje për shumicë parlamentare. Lidhur me deklaratën e zëdhënësit të BDI-së, Bujar Osmani se pa përgjigje për Qeveri nuk...

Shilegov i LSDM-së ironizon “do të vdes” nga skandali i madh që zbuloi Anti-korrupsioni

Komisioni për Antikorrupsion ka zgjidhur një nga skandalet më të mëdha në shtet duke zbuluar se nuk mund të jem edhe deputet edhe pronar i një zyre avokature për shkak se ekziston konfilkt interesi, “do të vdes”. Me këto fjalë, zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, në profilin e tij në Facebook ka ironizuar vendimin e Antikorrupsionit që ia ka dërguar me...

A zgjodhën liderët partiak pasardhës për Marko Zvrlevskin?

ShjkNë të njëjtën javë derisa pritet marrëveshje për zgjidhjen e krizës politike, aktakuza për rastin “Puçi” ka hyrë në procedurë gjyqësore ndërsa për rastin “Ryshfeti” pritet vlerësimi. Kjo mund të interpretohet si “përshpejtim të motivuar politikisht” që këto lëndë nga barabani i prokurorisë të vendosen në atë gjyqësorë sepse me marrëveshjen eventuale mes liderëve politik për dalje nga kriza...

VMRO- DPMNE: LSDM-ja po bie në grackë të saj

  Zoran Zaev dhe LSDM-­ja çdo ditë të re vazhdojnë me punë në favor të qendrave të huaja përmes publikimit të materialeve të krijuara me të cilat shkaktojnë dëme të drejtpërdrejta për interesat shtetërore dhe qytetarët në Maqedoni, ndërsa deklaratat e tilla dhe pres konferenca si ajo e sotme vetëm e tregojnë mosbindjen e LSDM­-së dhe faktin se vet kapen...

LSDM: Stavrevski ka dhënë biznesin me miliona kompanisë në shtëpinë e Janakievskit

Ministri e Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakievski, dje jo vetëm se pranoi për skandalin me kompaninë e huaj në shtëpinë e tij, fitues i biznesit me miliona nga Qeveria, por edhe zgjeroi skandalin në shkallët që po e tronditin edhe më shumë Qeverinë e Nikola Gruevskit, kumtoi sot në pres konferencën Petre Shilegov nga LSDM-ja - Transmetuam, dhe Janakievski vërtetoi,...