fbpx
Tag: Израел

tag: Израел

Zaevi në Jerusalem u takua me presidentin e Izraelit

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaevi, sot u takua me presidentin e Izraelit, Reuven Rivlin në të cilën kanë biseduar për thellimin e bashkëpunimit të të dyjave vendeve. Në takim kanë marrë pjesë edhe ambasadori i Maqedonisë në Izrael dhe ambasadori i Izraelit në Republikën e Maqedonisë, njoftoi LSDM-ja. - Biseduam për bujqësinë, për energjetikën menaxhimin e ujërave, për avancimin bashkpëunimit...

“Twitter” relaksohet me syzet e reja të Gruevskit

  Sot në rrjetin social “Twitter” u shfaq fotografi nga kryeministri Nikola Gruevski se si pushon në krevat plazhi. Sipas pohimeve të përdoruesve të Twitteri-t, fotografia është bërë në Tel Aviv, Izrael, mbanë syze që kushtojnë 60.000 dollarë. Pushimet verore u konfirmuan edhe nga shërbimet gazetareske të Qeverisë. Nga ana tjetër  përdoruesit e “Twitterit” u shqetësuan për syzet e kryeministrit... ПА КАКВИ НАОЧАРИ ДА...

Të gjithë bizneset tona me Izraelin në fushën e sigurisë  

Çfarë pajisje ka marrë MPB nga Izraeli në vitin 2011 për të cilën flitet në audio regjistrimet që i publikoi lideri i opozitës, Zoran Zaev? Përveç konfirmimeve si nga njëra ashtu edhe nga pala tjetër, për këtë ende nuk ka dokument zyrtar se për çfarë më saktë bëhet fjalë. Zoran Zaev dhe LSDM qëndrojnë edhe më tej në qëndrimin se...

Irani pengoi agjentët e Mosadit që të vrasin shkencëtarët bërthamorë

Forcat elite të gardës revolucionare - nacionale të Iranit, gjatë dy viteve të kaluara arritën  të pengojnë tentimet e agjencisë për kundërzbulim të Izraelit Mosad që të likuidojnë njërin nga shkencëtarët elitar  bërthamorë të Iranit, ka deklaruar përfaqësuesi i Gardës Nacionale Revolucionare të Iranit në raportet e agjencisë së lajmeve të Iranit FARS që i përcjellin mediat Izraelite. “Gjatë...

(VIDEO) Ministri palestinez vdiq pas përleshjeve me ushtrinë izraelite

Ziad Sabu Zein, ministër në drejtorinë Palestineze të Mahmut Abasit, sot vdiq pasi ushtarët izraelitë e shtynë dhe e goditën gjatë kohës së protestave në Bregun Perëndimor, lajmëruan mjekët. ndihma e parë e mblodhi Zein, ministër pa portofol, nga vendi i konfliktit, por ai vdiq gjatë rrugës për në spitalin e Ramallahut. Xhirime nga përleshjet, të cilat filluan kur demonstruesit...