fbpx

Zaevi në Jerusalem u takua me presidentin e Izraelit

-

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaevi, sot u takua me presidentin e Izraelit, Reuven Rivlin në të cilën kanë biseduar për thellimin e bashkëpunimit të të dyjave vendeve. Në takim kanë marrë pjesë edhe ambasadori i Maqedonisë në Izrael dhe ambasadori i Izraelit në Republikën e Maqedonisë, njoftoi LSDM-ja.

– Biseduam për bujqësinë, për energjetikën menaxhimin e ujërave, për avancimin bashkpëunimit të telekomunikimeve.  Biseduam edhe për atë bashkëpunimin i cili tashmë është vendosur, në pjesën e mbrojtjes dhe edukimin e Armatës. Presidenti me të vërtet tregoi respekt të madh ndaj vendit tonë si ndaj ftesës ashtu edhe ndaj kohës që na përkushtoi- deklaroi Zaevi.

Nesër  është paraparë të takohet me zëvendës kryeministrin e Izraelit, Silvan Salom, i cili njëkohësisht është edhe ministër i punëve të brendshme, dhe  me ministrin e energjetikës dhe transportit.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.