fbpx
Tag: Biseda

tag: biseda

Gruevski: Hani ka kuptuar se koalicioni i gjerë nuk është ide e realizueshme

Lideri i VMRO DPMNE-së, Nikola Gruevski në intervistë për televizionin “Nova” deklaroi se euro- komisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore, Johanes Han në vend ka ardhur me dinë që t’i inkurajojë partitë politike për koalicion të gjerë qeveritarë, por pas bisedave me krerët e partive ka ardhur në përfundim se diç e tillë s’mund të realizohet. “Përgjatë bisedave ai ka...

Gruevski: BDI nuk ka lëshuar Qeverinë, vetëm do të ndërroj ministrat

BDI mbetet edhe më tej në qeveri, ka thënë sot lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikola Gruevski. Duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, Gruevski tha se në ditët e fundit nuk ka pasur ndonjë takim me liderin e BDI-së, Ali Ahmetin, por nuk e përjashton mundësinë që të takohen së shpejti. “Nuk është e vërtetë se ne jemi të vetëm në qeveri,...

Një vit nga “bomba” e parë e opozitës

Sot është mbushur një viti që kur Lidhja Social-Demokrate nisi me publikimin e bisedave të përgjuara telefonike të zyrtarëve që në opinion njihen si bombat e opozitës. Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev pohon se bisedat e zbardhura janë dëshmi se pushteti në mënyrë joligjore ka ndjekur mbi 20 mijë qytetarë. Dy dytë më vonë për rastin u prononcua kreu i...

Taleski: Jam i pastër si loti

Perlat e Vitit të Ri të kryetarit të Manastirit, Vladimir Taleski janë një prej temave më të përfolura këto ditë në veçanti deklarata e tij për gjendjen e pronës, ku ai konfirmon se është “i pastër si loti”. “Do të thotë, unë jam i pastër dhe puna ime është e pastër, do të dëshmohet kjo tani dhe me paditë e...

LSDM me regjistrime të reja për parregullsitë zgjedhore dhe manipulime në Strumicë

Deputeti i LSDM-së, Pançe Orcev nga Strumica, sot prezantoi regjistrime të  bisedave,  siç tha, mashtrimet zgjedhore në komunën e Strumicës . Ai publikoi bisedën mes Silvana Bonevës dhe Nikolla Gruevskit, mes kryeministrit dhe Dragan Pavloviq- Latasit, Menduh Thaçit dhe Sasho Mijalkovit si dhe një bisedë e re mes Gordana Jankullovskës dhe Zoran Stavrevskit. Në audio regjistrimin e parë, sipas opozitës, Mile Janakievski...

Problemi është se Mijallokvi guxon të arrestojë

Sasho Mijalkov i thotë Dragan Pavloviq- Latasit në audio- regjistrimin e bisedës telefonike: “Çfarë të thash unë, se prej të hënën do të fillojë të arrestojë. Përfunduan zgjedhjet dhe nesër Dragan”. Sasho Mijalkov i thotë Emil Stojmenovit: “Unë premtova diçka, se prej të hënën do të arrestojë. Saktë prita që të përfundojë 5 qershori, fushata, të shohim kush është kush dhe prej...