fbpx
Tag: адвокат

tag: адвокат

Gruevski nuk paraqitet në gjykatë, anulohet seanca për “Shuplakat”

Seanca e sotme e procesit gjyqësor për dhunën para Komunës Qendër në qershor të vitit 2013 sërish është anuluar pasi në gjykatë nuk është paraqitur ish kryeministri dhe lideri i VMRO DPMNE-së, Nikola Gruevski dhe 13 të akuzuarit tjerë në rastin e Prokurorisë Speciale. Në seancë sërish erdhi deri në përplasje të vogël mes prokurores së PSP-së, Fatime Fetai dhe...

Politiko: Rorabaker është kongresmeni i preferuar i Putinit

“Këtë herë (viti 2016 v.j) republikani Dana Rorabaker ka përdorur informacion që drejtpërdrejtë e ka marrë nga qeveria ruse për të promovuar një prej prioriteteve kryesore të presidentit Vladimir Putin: mënjanimin e emrit të avokatit rus Sergej Magnitski nga ligji global kundër korrupsionit”. Me titullin “Kongresmeni i preferuar i Putinit” fillon teksti i magazinës amerikane “Politiko” i publikuar më 23...

LSDM: Avokati i Gruevskit do të marrë 46 mijë euro prej ELEM-it

LSDM-ja opozitare reagoi në një pres konferencë ndaj avokatit të Nikolla Gruevskit i cili është i angazhuar nga firma shtetërore ELEM me një shumë marramendëse. “ Pasi që u shërua nga ‘sëmundja shpirtërore’ Nikolla Gruevski me 50.000 euro, a do të shërohet tash edhe avokati i tij”, pyesin nga LSDM. “Avokati Nikolla Dodevski do të jetë i angazhuar nga kompania shtetërore...