fbpx

Denoncim për drejtorin e Inspektoratit Shtetëror të Bujqësisë

-

Policia e Gjevgjelisë ngriti padi penale kundër R.S. drejtorit të Inspektoratit Shtetëror të Bujqësisë për shkak të keqpërdorimit të detyrës dhe autorizimit zyrtar. Ai në kundërshtim me rregullat ligjore ka përpiluar dy akte zyrtare me të cilët ka obliguar Ministrinë të lidh marrëveshje për qira të tokës shterore me kompaninë “Di Si Milla”, Sh P K N P nga Star Dojrani dhe Sh P K N P “Milena Prom 2000” nga Dojrani i Ri me çka i janë dhënë në shfrytëzim e sipërfaqes në periudhë prej 30 vitesh në të cilën ka pasur vreshta, në pronësi të personit juridik i cili më herët ka qenë qiramarrës. I denoncuari  ka mundësuar që nëpërmjet ministrisë dhe nëpërmjet kërkesës së padisë, të kërkojnë kompensim të dëmit dhe humbjes së fitimit, për shkak të moszbatimit në kuadër të parcelave në fjalë dhe moszbatimin e biznes planeve të tyre.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.