fbpx

ASN humb të drejtën për ndjekjen e bisedave telefonike

-

Pjesë kyçe nga Akti patriotik, që iu mundëson agjencive amerikane të sigurisë të mbledhin të dhëna nga telefonatat, është jashtë fuqisë pasi Senati nuk ia doli të arrijnë konsensus për të vazhduar marrëveshja, e që afati skadoi mbrëmë pas mesnatës.

Për shkak të situatës së re të krijuar, Agjencia amerikane për siguri nacionale (ASN) përkohësisht humbi të drejtën për ndjekjen e bisedave telefonike si dhe ndjekjen e të dyshuarve për terrorizëm.

ASN ka filluar me shkyçjen e serverëve të vet për mbledhje sekrete të të dhënave.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy course
download mobile firmware
Download WordPress Themes
udemy paid course free download