fbpx

LSDM: Ivanov vendosi të jetë lidhëse e Nikolla Gruevski

-

Sot LSDM dhe partnerët e koalicionit nuk do të marrin pjesë në fjalimin solemn vjetor të presidentit të shteti, Gjorgje Ivanov, deklaroi Goran Sugareski, koordinatori i grupit të deputetëve të LSDM-së

“Rezultati i Ivanovit, në veprimi apo mos- veprimin e tij është nënçmimi më i madh i funksionit president shteti. Ivanov vendosi të jetë lidhëse e Nikolla Gruevskit. Ne konfirmuam ndërsa projekti “E vërteta për Maqedoninë” gjithashtu konfirmoi se zgjedhjet janë jolegjitime, kriminale dhe të falsifikuara ndërsa Ivanov heshti për përgjimin e 20 mijë qytetarëve. Pamje ka, zë nuk ka. Po të kishte Ivanov ndonjë virtyt, do të jepte dorëheqje në ditën kur u firmos Marrëveshja e Përzhinos” deklaroi Sugareski.

Duke u përgjigjur në pyetjet e gazetarëve nëse do të kërkojnë dorëheqje nga ministri i brendshëm për shkak të skandalit me fotografinë me personin e dyshuar për falsifikim të letërnjoftimeve, Sugareski tha se në asnjë rast nuk do të bëjnë diç të tillë.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.