fbpx

Komisioni ad- hok për media nuk ka ngritur procedura kundërvajtëse

-

Komisioni ad- hok për media sot ka vendosur të mos ngrit asnjë procedurë kundërvajtëse kundër mediumeve për dhjetë ditët e fundit nga informimi në fushatën zgjedhore.

Komisioni hodhi poshtë dy propozime për ngritjen e procedurave ndërsa në shumicën e rasteve Komisioni njëzëri votonte kundër ngritjeve të procedurave. Me këtë seancë mbaroi vlerësimi i punës së televizioneve dhe radiove lidhur me zgjedhjet.

Sipas paralajmërimeve, trupi ad- hok duhet në mënyrë shtesë të takohet për ta shqyrtuar punën e mediumeve lokale dhe rajonale.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.