fbpx

Ад хок комисијата за медиуми не поведе прекршочни постапки

-

Ад хок телото за медиуми денеска одлучи да не поведе ниту една прекршочна постапка против медиумите за последните десет дена од известувањето од изборната кампања.

Комисијата одби два предлози за поведување постапки, а во повеќето случаи комисијата едногласно гласаше против поведување постапка. Со оваа седница заврши оценувањето на работата на телевизиите и на радијата во врска со изборите.

Според најавите, ад хок телото треба дополнително да се состане за да ја разгледа работата на локалните и на регионалните медиуми.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Колапсот на Клинички ја прегоре Градска болница: 150 итни пациенти оперирани за 10 дена

Полни корпи со чаршави, кебиња и перници во ходникот на приземјето на Универзитетската клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“, попозната како „стара Градска болница“, сведочат за напливот на итни...