fbpx

Prokurorja publike dorëzoi planin e përgjithshëm, personal dhe atë financiar

-

Prokuroria publike për ndjekjen e veprave penale që lidhen dhe dalin nga përmbajtja e ndjekjes së paautorizuar i komunikimeve deri tek Këshilli i prokurorëve publik, Qeveria e R. së Maqedonisë dhe Kuvendi sot dorëzoi planin e përgjithshëm, personal dhe atë financiar.

“Planet janë dorëzuar në Parlament për raport, ndërsa për Qeveri dhe Këshill të Prokurorëve Publikë janë dorëzuar për zbatim. Siç është përmendur tashmë, pres që Këshilli i prokurorëve publik ti zbatojë planet dhe ti zgjedhë prokurorët e propozuara nga ana ime.”- thuhet në njoftimin për publik të prokurores publike Katica Janeva.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.