fbpx

Dimitriev: Data për zgjedhje është pjesë e Marrëveshjes së Përzhinos

-

“Data e zgjedhjeve është e përcaktuar dhe votuar nga partitë politike në Kuvend dhe është pjesë e Marrëveshjes së Përzhinos. Tani për tani nuk shoh arsye kjo datë apo ligji të jetë diskutabil” theksoi sot kryeministri për zbatimin e zgjedhjeve, Emil Dimitriev në Qeveri, në pyetjet e gazetarëve.

“Konsideroj se duhet të përmbahemi në atë që e kemi arritur si marrëveshje dhe është votuar në R. e Maqedonisë” tha Dimitriev.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.