fbpx
Bota Ballkan Page 3

Ballkan

Bushati: Të frikësuar janë ata që mendojnë se me Maqedoninë mund të sundohet pa...

Ministri i jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati në profilin e tij në Twitter publikoi koment për zhvillimet e reja të situatës në Maqedoni, duke...

Bushati: Shqiptarët nuk janë punëtorë sezonalë në trojet e tyre

“Shqiptarët nuk janë punëtorë sezonalë në trojet e tyre. Ne jemi të vëmendshëm tu përgjigjemi në kohë kërkesave të tyre.  Nuk do të reshtim...

Flekenshtejn: Vetëm të dobëtit kanë nevojë për përrallat për Sorosin

Euro- deputeti dhe korrespondenti special për Shqipëri, Knut Flekenshtejn sot sërish i bëri thirrje Partisë Demokratike (PD) që të ndërpres bojkotin dhe të mos...

Han për “Cajt”: Në Maqedoni duhet të ketë ndryshim në proces evoluimi

Nëse nuk eksportojnë stabilitet, do të importojmë jostabilitet- kjo vlen si për Ballkanin ashtu edhe për fqinjësinë e mbetur të BE-së, vlerëson euro- komisari...

Kulla: BDI nuk bëri koalicion me VMRO DPMNE-në për shkak të mediave të Sorosit

Eksperti shqiptar për çështje rajonale, Ilir Kulla në emisionin “Komiteti” foli për ndikimin e fondacioneve të Xhorxh Sorosit në Shqipëri dhe Maqedoni, shkruan korrespondentja...

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ua heq vizat gjykatësve dhe prokurorëve për shkak të...

Ambasada e SHBA-së në Tiranë njoftoi se do të hiqen të gjitha vizat jo- emigrante për disa gjykatës dhe prokurorë shqiptarë. Në njoftim thuhet...

Turqia shfuqizon marrëveshjen për pranimin e diplomave të Maqedonisë

Turqia ka shfuqizuar marrëveshjen me Maqedoninë për pranim të ndërsjellë të diplomave të vendit në të gjitha nivelet e arsimit, shkruan Alsat M. Vendimi...

Ahmeti, Kasami dhe Sela në takim me presidenti kosovar Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot në Prishtinë ka takuar liderët e partive politike shqiptare në Maqedoni, të cilët i ka përgëzuar për mbajtjen...

Daciq është nacionalist i cili hap fronte të reja, reagojnë nga PLD-ja serbe

Ivica Daciq me deklaratat  e fundit me vetëdije prish raportet në rajon dhe sërish shkakton dhe provokon reagime nga vendet e fqinjësisë, thuhet në...

Daciq: Serbia gaboi që e pranoi Maqedoninë me emrin kushtetues

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daciq tha se Serbia ka gabuar që e pranuar Maqedoninë nën emrin kushtetuese sepse Maqedonia ka pranuar dhe ka...

LAJME MË TË REJA

BALLKAN

VERIFIKIMI I FAKTEVE