fbpx

Спречен инцидент кај „Автомакедонија“

-

Инвеститорот на катната гаража што треба да се гради кај „Автомакедонија“, денеска со синџир и со тараби го огради просторот, а на комби од фирмата постави камера, објави „А1 он“.

Граѓаните од околните згради се насобраа револтирани бидејќи сметаат дека тука нема место за катна гаража и поднесоа претставка до МВР бидејќи биле спречени во движењето, како и поради неовластено снимање од страна на „Никофон“.

– Газдата на „Никофон“, во 9.30 часот, заедно со неколку луѓе, безобразно загради дел од паркиралиштето, со што ни оневозможи слободно движење и пристап до нашите домови“, пишува во претставката од граѓаните до МВР.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Денес и утре ќе има прашина од Сахара во воздухот на Балканот

Денес и утре може да се очекува повисоко количество на песок од пустината Сахара низ Балканот, вклучително и во Северна Македонија, известува европската Служба за следење на атмосферата -...