fbpx

Приведени три лица, сакале да летаат од Охрид со фалсификувани британски пасоши

„Трите лица биле предадени на одделението за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија Охрид за понатамошна постапка“, информираат во Министерството за внатрешни работи

-

На аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид, полициски службеници ги лишиле од слобода М.В.(24), Б.И.(31) и малолетничка, сите државјани на Република Албанија, оти при пасошка контрола и проверка било констатирано дека лицата на увид приложиле фалсификувани британски патни исправи.

„Трите лица биле предадени на одделението за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија Охрид за понатамошна постапка“, информираат во Министерството за внатрешни работи.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.