Најмалку двајца израелски полицајци се полесно повредени во напад што во близина на Хеброн, на Западниот Брег, го изведе Палестинец.

Како што соопштија израелските власти, нападот се случил на влезот на Беит Еинун, а израелската војска го убила напаѓачот.

Палестинското министерство за здравство потврди дека Палестинецот починал.