This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Tue Oct 23 20:20:01 2018 / +0000 GMT

Земјотрес вечерва близу Велес
Земјотрес со интензитет од 4 степени според Европската макросеизмичка скала и магнитуда од 2,6 степени според Рихтер е почувствуван вечерва во Велес и околината, со епицентар близу селото Каратманово, извести Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотресот се случил во 19.07 часот.
Post date: 2018-01-12 20:04:45
Post date GMT: 2018-01-12 19:04:45
Post modified date: 2018-01-12 20:04:45
Post modified date GMT: 2018-01-12 19:04:45
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com