fbpx

ВМРО-ДПМНЕ и ГРОМ со заеднички листи за пратеници

-

ВМРО-ДПМНЕ и ГРОМ вечерва, најдоцна до полноќ, ќе поднесат заеднички листи за кандидати за пратеници до ДИК.

Ова било потврдено вечерва на централниот одбор на ГРОМ. Од ВМРО-ДПМНЕ ниту ја потврдуваат ниту ја демантираат информацијата и велат дека на сите прашања ќе одговорат откако ќе ги достават листите до ДИК.

Се очекува на овие листи да се најдат имиња и на кандидати за пратенции од помалите партии, коалициони партнери на владејачката партија.

Досега до ДИК листи со кандидати за пратеници достави само Народното движење за Македонија (НДМ).

Од ВМРО-ДПМНЕ потврдуваат дека до полноќ ќе ги достават листите со кандидати за пратеници до ДИК.

ДУИ, СДСМ и ДПА нема да поднесат листи со кандидати со пратеници.

Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
online free course
download micromax firmware
Download Nulled WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=