fbpx
Таг: ветеринарен центар

таг: ветеринарен центар

Првиот фестивал за миленици „Скопје Пет Фест“ ќе се одржи на 17 септември

На 17-ти септември во Градски Парк Скопје за првпат ќе се одржи „Скопје Пет Фест“ -  регионален настан за сите љубители на животните. „Фестивалот е замислен како семеен настан за деца, возрасни и нашите крзнени пријатели, со богата едукативна и забавна содржина - едукативни работилници за деца, маскоти со омилените ликови од анимираните филмови, едукативни и интерактивни предавања за одговорно...

Конгрес на СДСМ: Пендаровски едногласно избран за претседателски кандидат

Едногласно на 27-миот Конгрес, СДСМ го избра кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, соопшти лидерот на СДСМ, нарекувајќи го Пендаровски „вистинскиот претседател за сите граѓани и кандидат кој ги споделува...