fbpx
Таг: тупаница

таг: тупаница

Случајот на „прекугранично известување“ потопен во магла на неточности

„Една ТВ и три портали во Македонија се финансирани со 2,5 милиони евра средства од Унгарија, таму е Груевски“. Ова е насловот на еден напис на „Top Channel” објавен на 20 февруари. Тргнувајќи од тврдењето во насловот, тој е подигнат во форма на обвинување и известува за шема за поврзување на медиумите со политиката преку лица кои се формално...

Испраќал фотографии од поранешна девојка на нејзини блиски и ја истепал

Скопјанка на возраст од 41 година вчера во полиција пријавила дека поранешното момче испратило нејзини интимни фотографии на нејзината ќерка и на нејзина пријателка, како и дека дошол на нејзиното работно место и ја удрил со тупаница. Малтретираната жена случајот го пријавила вчера, иако, како што рекла в полиција, подолго време била жртва на гневот на напуштениот љубовник. СВР Скопје го...

САД објавија нов пакет воена помош за Украина од 275 милиони долари

Американското Министерство за одбрана објави значителен пакет безбедносна помош од 275 милиони долари за Украина да ги задоволи безбедносните и одбранбените потреби на украинските вооружени сили, објави Пентагон во...