fbpx
Таг: Трештенска Скала

таг: Трештенска Скала

Гори депонијата во Штип, ја гаснат две противпожарни возила

Регионалниот центар за управување со кризи извести дека во Штип околу 13.30 часот започнал пожар на депонијата „Трештенска Скала“ во близина на градот. Пожарот е проширен надвор од депонијата и зафатена е ниска вегетација, а во моментот интервенираат шест пожарникари со две противпожарни возила од ТППЕ Штип. Од страна на ТППЕ Штип се повикани и останатите пожарникари да се вклучат во...

Уапсени десетмина што нелегално продавале медицински канабис

Десет лица се уапсени во четири градови низ земјава во акција за сузбивање на организирана криминална група која била инволвирана во организирање, набавка, продажба и пуштање во промет на...